Wielki Atlas XVII – wiecznego Świata pdf chomikuj

Wielki Atlas XVII – wiecznego Świata pdf chomikuj

Atlas Maior Joana Blaeu’a, opublikowany po raz pierwszy w 1662 roku, jest największym atlasem, jaki kiedykolwiek wydano. Jego około 600 map obrazuje świat, znany w połowie XVII wieku, wraz z jego wielkimi imperiami, odległymi królestwami i legendarnymi lądami. Upiększenia i dekoracje tych map, niedościgłe w swoim pięknie i precyzji, są przykładem kunsztu wykonywania map. W czasie, gdy został wydany, był on atlasem użytkowym, a także wspaniałym wykładem sztuki wykonywania map w Amsterdamie. Przypuszczalnie został wydany w 300 egzemplarzach. Były one przekazywane w darze królom i cesarzom, jak również były kupowane przez ludzi bardzo zamożnych, którzy wystawiali je w domach, aby wywoływać wrażenie na rywalach. Francuskojęzyczna edycja była dedykowana Ludwikowi XIV i jego ministrowi finansów Colbertowi.

Atlas był najdroższą publikacją XVII wieku. Kilka zachowanych egzemplarzy osiąga na dzisiejszych aukcjach ceny przekraczające możliwości finansowe nawet najbogatszych kolekcjonerów.

Niniejsze faksymilowe wydanie zawiera 100 najważniejszych map z Atlasu Maior reprodukowanych z zastosowaniem najlepszych współczesnych technik i stanowi kopię egzemplarza przechowywanego w Gabinecie Map Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie.

John Goss, uprzednio konsultant kartograficzny “Sotheby”, napisał wstęp, który ukazuje historię Atlasu, a także informacje o prezentowanych mapach. Opisy te uwzględniają także ówczesne dzieje pokazanego na mapie regionu.

Wielki Atlas XVII – wiecznego Świata pdf chomikuj

Wielki Atlas XVII – wiecznego Świata pdf chomikuj

Książka Wielki Atlas XVII – wiecznego Świata chomikuj została napisana przez przez Joan Blaeu. Wielki Atlas XVII – wiecznego Świata mobi ma 224 str. stron. Wielki Atlas XVII – wiecznego Świata chomikuj jest książką z kategorii popularnonaukowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You might like

© 2023 BravoAda.pl - WordPress Theme by WPEnjoy