Sami swoi i obcy pdf chomikuj

Sami swoi i obcy pdf chomikuj

Sami swoi i obcy – prawdziwa historia wypędzonych
66 lat temu Historia wyrwała z korzeniami mieszkańców polskich Kresów Wschodnich z ich dotychczasowego życia. Kilka milionów polskich obywateli niemal z dnia na dzień załadowano do wagonów i wywieziono na obcą im ziemię. Rozpoczął się największy w historii exodus – powojenne migracje ze wschodu na zachód. Właśnie o nich opowiada najnowsza książka Wydawnictwa Agora “Sami swoi i obcy”..

“Sami swoi i obcy” to książka podwójna. Otwiera ją zbiór reportaży dziennikarza “Gazety Wyborczej” Mirosława Maciorowskiego z podtytułem “Z Kresów na kresy”. Bohaterami są powojenni wygnańcy – ludzie ze wszystkich warstw społecznych, mieszkańcy kresowych miast, miasteczek i wsi, których świat po wojnie runął w gruzy. Część druga – z podtytułem “Prawdziwe historie wypędzonych” – to przejmujące wspomnienia żyjących jeszcze przedstawicieli pierwszego pokolenia przesiedleńców, a także ich potomków, dokumentujące “stary koniec” na wschodzie i “nowy początek” na zachodzie. Dopełnieniem obu części są nieretuszowane fotografie z rodzinnych albumów.
“Sami swoi i obcy” to nie jest szkolna lekcja historii. To wieczór rodzinnych opowieści. Zapraszamy do wspólnego wspominania.

Sami swoi i obcy pdf chomikuj

Sami swoi i obcy pdf chomikuj

Książka Sami swoi i obcy chomikuj była napisana przez Mirosław Maciorowski. Sami swoi i obcy epub ma 400 str. stron. Sami swoi i obcy czytaj online jest pozycją z kategorii reportaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You might like

© 2022 BravoAda.pl - WordPress Theme by WPEnjoy