National Geographic 05/2011 (140) pdf chomikuj

National Geographic 05/2011 (140) pdf chomikuj

SPIS TREŚCI:

Wywiad z dendrologiem Jackiem Oleksynem – o tym, jak drzewa ze sobą rozmawiają i dlaczego ekonomiczne teorie najlepiej testować na roślinach.
Papiestwo. Święci i szubrawcy, asceci i hedoniści, mistycy i ludzie władzy. Galeria ludzkich typów wśród blisko trzech setek papieży jest wyjątkowo barwna, podobnie jak historia instytucji, której przewodzili.

Piękno destrukcji . Czy można zachwycić się wyrobiskiem, rzeką szlamu, hałdami odpadów? Okazuje się, że widziane z powietrza zyskują paradoksalnie estetyczny wymiar.

Mrówki prządki. Uwierzycie, że wszystkie ziemskie mrówki ważą tyle co ludzie? Albo że organizują swoje społeczności, posługując się chemiczno-migowym „językiem”? Tak, mrówki potrafią dać do myślenia.

Jane Goodall . To ona odkryła, że szympansy nie są wegetarianami, ale organizują polowania. Że potrafią być okrutne 
i podłe. Że przypominają nas dużo bardziej, niż moglibyśmy przypuszczać. Rewolucja w prymatologii to jej wyłączna zasługa.

Żywy towar. Pantery śnieżne, tygrysy, ginące ptaki i gady. Rzadkie okazy dzikich zwierząt mogą kosztować nawet 100 tys. dolarów. Nic dziwnego, że taka kryjąca się w lesie fortuna kusi. 

Tylko dla prenumeratorów: Wielka Rafa Koralowa. Australijski szelf zdobi gigantyczna, ciągnąca się przez 2300 km, oszałamiająca żywa konstrukcja. Zmiany klimatu sprawiły, że rafa walczy dziś o przetrwanie. I nie wystarczy kibicować. Musimy jej pomóc.

National Geographic 05/2011 (140) pdf chomikuj

National Geographic 05/2011 (140) pdf chomikuj

Książka National Geographic 05/2011 (140) chomikuj została napisana przez przez Redakcja magazynu National Geographic. National Geographic 05/2011 (140) epub ma 148 str. kartek. National Geographic 05/2011 (140) czytaj online jest książką z gatunku czasopisma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You might like

© 2022 BravoAda.pl - WordPress Theme by WPEnjoy