Mordechaj Levi z Tykocina pdf chomikuj

Mordechaj Levi z Tykocina pdf chomikuj

Książka Krzysztofa Wądołowskiego to wzruszająca opowieść historyczna, która przenosi nas setki lat wstecz; opowiada o burzliwym życiu Żydów w Polsce, zarówno wewnątrz ich społeczności, jak i w kontaktach z polskimi sąsiadami.Okolice Tykocina są niezwykle malownicze: pola, lasy, wszystko w zielono-brązowych kolorach, które zmieniają się w zależności od pory roku. A sam Tykocin – przepiękny: uporządkowane uliczki, małe domki z czerwonymi daszkami… W centrum usytuowana jest dostojna synagoga, przypominająca nieco pałac królewski. Niedaleko – zamek i klasztor. Wszystkie charakterystyczne cechy polsko-żydowskiego miasteczka – powszedniość i świętość Żydów i Polaków. Wzór judeo-chrześcijaństwa. Tak tam mieszkali całe pokolenia.
W miejscowej społeczności Mordechaj Levi był kimś; cieszył się dużym autorytetem, był urzeczywistnieniem wiedzy i mądrości, doświadczenia życiowego i talentów przywódcy, przykładem tolerancji zwyczajów inną wiarę niż oni wyznających sąsiadów.
Krzysztofowi Wądołowskiemu należy się wielka wdzięczność za przybliżenie nam tamtych czasów, powikłanych i przedziwnych dziejów ludzi, których potomków spotkał tak tragiczny los.

Mordechaj Levi z Tykocina pdf chomikuj

Mordechaj Levi z Tykocina pdf chomikuj

Książka Mordechaj Levi z Tykocina czytaj online była napisana przez Krzysztof Jan Wądołowski. Mordechaj Levi z Tykocina mobi ma 286 str. stron. Mordechaj Levi z Tykocina czytaj online jest pozycją z kategorii powieść historyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You might like

© 2023 BravoAda.pl - WordPress Theme by WPEnjoy