Koń trojański pdf chomikuj

Koń trojański pdf chomikuj

Marian Hemar, pisarz i poeta zafascynowany i oczarowany polskością, urodził się we Lwowie w 1901 r., zmarł w Surrey pod Londynem w 1972 r. Nazywał siebie Polakiem z wyboru: nie było dla Niego kraju nad Polskę i miasta nad Lwów. Kochał te swoje dwie ojczyzny miłością wielką, miłością poetów romantycznych. Obdarzony niezwykłym talentem stanął pośród największych polskich poetów XX wieku, obok Leśmiana, Lechonia, Wierzyńskiego, Tuwima, Słonimskiego, Gałczyńskiego […]
Obecnie oddajemy do rąk czytelników wznowienie jedynego tomu wierszy Mariana Hemara, jaki ukazał się przed wojną, w 1936 roku, pod tytułem “Koń trojański”. Tomik ten jest dziś prawdziwym białym krukiem. Po wojennej pożodze i po barbarzyńskim “paleniu książek” przez czerwonych faszystów, zachowało się w warszawskich bibliotekach tylko kilka egzemplarzy, w całym kraju może kilkadziesiąt.

Koń trojański pdf chomikuj

Koń trojański pdf chomikuj

Książka Koń trojański chomikuj została napisana przez przez Marian Hemar. Koń trojański mobi ma 192 str. stron. Koń trojański pdf jest książką z gatunku poezja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You might like

© 2023 BravoAda.pl - WordPress Theme by WPEnjoy