Elektronika dla bystrzaków chomikuj pdf

Elektronika dla bystrzaków chomikuj pdf

Elektronika w zasięgu Twoich rąk!

* Skąd bierze się prąd elektryczny?
* Jak czytać schematy?
* Jakie możliwości kryją układy scalone?

Jeżeli zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak działają urządzenia elektryczne, a teraz chciałbyś spróbować swoich sił i zbudować własny układ elektroniczny, potrzebujesz wiedzy z zakresu elektroniki i elektryczności. Brzmi strasznie? Nie bój się! Ta książka nie ma nic wspólnego ze skomplikowanymi podręcznikami, które znasz ze szkoły lub studiów. Tutaj wszystko zostało wytłumaczone w jasny i przystępny sposób. Duża liczba przykładów oraz własnoręcznie wykonane i działające układy sprawią, że już za parę dni będziesz swobodnie poruszał się w świecie elektroniki!

Wszystko to dzięki książce z serii “Dla bystrzaków”. W trakcie lektury dowiesz się, jak działa Twój iPod, komputer i pilot do telewizora. Jednak najpierw poznasz elementarne zasady bezpieczeństwa oraz kilka istotnych cech prądu. Potem zobaczysz, jak zachowują się układy równoległe i szeregowe oraz przypomnisz sobie podstawowe prawo Ohma. Ponadto dowiesz się, jak wykorzystać potencjał kondensatorów, łączyć je oraz budować filtry. Mało? Kolejne strony to przydatna wiedza o cewkach, półprzewodnikach oraz układach scalonych. Po wstępie teoretycznym czas na praktykę, bo jak mówią autorzy: “Żeby się nauczyć, trzeba się ubrudzić”. W tej części książki skompletujesz sprzęt potrzebny do pracy, zrozumiesz, jak trzeba czytać schematy, dokonywać pomiarów oraz lutować. Na sam koniec wykonasz samodzielnie projekty oraz sprawdzisz, gdzie najlepiej zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt. Jeżeli zawsze marzyłeś o pobawieniu się elektroniką, świetnie trafiłeś. Ta książka jest właśnie dla Ciebie!

* Skąd się bierze prąd elektryczny
* Wykorzystanie energii elektrycznej do wykonania pracy
* Możliwości elektronów
* Sposoby na dostarczenie energii elektrycznej
* Opór, prawo Ohma
* Kondensatory, gromadzenie i wydobywanie ładunku
* Cewki indukcyjne i kryształy
* Świat półprzewodników
* Wykorzystanie układów scalonych
* Dobór potrzebnych części, gromadzenie narzędzi
* Bezpieczeństwo pracy z układami elektronicznymi
* Lutowanie
* Czytanie schematów
* Budowa układów elektronicznych
* Wykonywanie pomiarów
* Posługiwanie się multimetrem
* Praca z oscyloskopem

Elektronika dla bystrzaków chomikuj pdf

Elektronika dla bystrzaków chomikuj pdf

Książka Elektronika dla bystrzaków chomikuj została napisana przez przez Gordon McComb. Elektronika dla bystrzaków epub ma 360 str. kartek. Elektronika dla bystrzaków pdf jest pozycją z kategorii technika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You might like

© 2023 BravoAda.pl - WordPress Theme by WPEnjoy